• Studijos - Karjera

    Socialinių tinklų naršymą keičia mikromokymasis: kas tai ir kodėl jį taiko net universitetai?

    Vos 24 minutės – naujausi tyrimai rodo, kad tiek laiko per savaitę asmeniniam tobulėjimui yra pasirengęs skirti vidutinis dirbantysis. Daugeliui to atrodo per maža, kad būtų galima įgyti naujų žinių ar įgūdžių, tačiau edukacijos paslaugų rinka, neturėdama kitos išeities, kuo toliau, tuo labiau linksta prie to prisitaikyti. „Telia“ atskleidžia, kaip mikromokymasis ir žaidybinimas pamažu laužo švietimo stereotipus, bei rekomenduoja keletą šias tobulėjimo strategijas išbandyti leidžiančių įrankių. „Šiandien gyvenimas lekia tokiu dideliu greičiu, kad žmonėms darosi sunku atrasti laiko kursams ar tiesiog išlaikyti dėmesį ilgose paskaitose. Vis dėlto visur su mumis keliaujantys išmanieji suteikia viliojančią alternatyvą – mikromokymąsi, kuris sudėtingas temas padalina į daugybę mažyčių „gabalėlių“, tokiu būdu leisdamas mokytis nepatiriant…

  • Studijos - Karjera

    Unikalus festivalis Antalieptėje – kviečia pažinti gamtą ir atsakingą gyvenimo būdą

    Spalio 5–6 dienomis Antalieptėje, Inovatorių slėnyje vyks „ZERO WASTE FEST 2024“ – unikalus renginys, kviečiantis visus, kuriems rūpi aplinkosauga, klimato kaita, tvarus gyvenimo būdas ir sveikesnė gyvensena. Šis gamtai draugiškas festivalis suburs tiek tvaraus gyvenimo entuziastus, tiek pradedančiuosius, norinčius daugiau sužinoti apie tai, kaip galime gyventi darniau ir atsakingiau.  „ZERO WASTE FEST 2024“ metu bus analizuojami aktualūs klausimai apie klimato kaitą, kurios poveikis jaučiamas visame pasaulyje. Vidutinė pasaulinė temperatūra pavojingai artėja prie 1,5 laipsnio pokyčio, o tai yra riba, iš kurios atgalinio kelio nebebus. Festivalio metu bus nagrinėjama, ką galime padaryti šiandien, kad išvengtume šios ribos peržengimo, kokios socialinės, mokslinės ir technologinės naujovės būtinos siekiant kurti tvarią ateities visuomenę. Iniciatyva…

  • Studijos - Karjera

    Studentų lenktynės: 16-tą kartą atliktas eksperimentas

    Ankstų penktadienio rytą Klaipėdoje 16 kartą atliktas eksperimentas, kurio metu išsiaiškinta, kuris keliavimo būdas rytinio piko metu leidžia greičiausiai nukakti iš pietinės miesto dalies iki Klaipėdos universiteto (KU). Kasmet daugiausiai dėmesio sulaukiančiu Europos judumo savaitės renginiu – studentų lenktynėmis, siekiama įvertinti eismo režimo ir miesto infrastruktūros patogumą įvairioms transporto rūšims. KU studentai turėjo įveikti beveik 8 kilometrų atstumą nuo Smiltelės stotelės iki KU rektorato pastato. Kiekvienas dalyvis tikslą turėjo pasiekti skirtingais judėjimo būdais: elektriniu paspirtuku, bėgte, maršrutiniu taksi, autobusu-ekspresu, automobiliu, elektromobiliu, dviračiu. Prie studentų jau antrus metus iš eilės prisijungė dalyvis su negalia. Jis trasą įveikė elektriniu triračiu vežimėliu. Taip siekta įvertinti ir judėjimo galimybes žmonėms su negalia. „Čia ne…

  • Studijos - Karjera

    Seimo narės E. Rudelienės pranešimas: „Seimas linkęs būsimus studentus atleisti nuo prašymo studijuoti mokesčio“

    2024 m. rugsėjo 19 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)  Ketvirtadienį Seimas pritarė liberalų pateiktam projektui atšaukti iš studentų imamą mokestį už priėmimą studijuoti aukštojoje mokykloje. Pasak projekto autorės, Švietimo ir mokslo komiteto narės Editos Rudelienės, vienintelis kriterijus stojant į aukštąjį mokslą turėtų būti studento akademinis pasirengimas, o ne jo socioekonominis statusas. Šiuo metu mokestį studentai turi sumokėti iki priėmimo į aukštąją mokyklą, prieš pasirašant sutartį. Norint neleisti tokių papildomų su stojimu susijusių mokesčių, reikia atrasti teisinį pagrindą juos pašalinti. „Nors priėmimas į aukštąsias mokyklas seniai vyksta vien elektroninėje erdvėje, universitetai toliau ima mokestį už dokumentų tvarkymą. Vadinasi, iš būsimų studentų renkama…

  • Studijos - Karjera

    Politinis kompasas „Manobalsas.lt“ grįžta į pagalbą rinkėjams prieš Seimo rinkimus

    Rugsėjo 16 dieną startavo internetinis balsavimo pagalbos įrankis „Manobalsas.lt“, skirtas 2024 m. Seimo rinkimams. Kaip ir prieš praėjusius Prezidento ir Europos Parlamento rinkimus, Seimo rinkimams skirtas testas padeda atskleisti, kuri partija ir politikai yra artimiausi kiekvienam pagal pažiūras. Internetinės platformos bendraautoriai – Vilniaus universieto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) profesorė Ainė Ramonaitė ir docentas Mažvydas Jastramskis – teigia, kad „Manobalsas.lt“ padeda rinkėjams geriau suprasti Lietuvos partinį lauką. Šis įrankis leidžia ne tik geriau pažinti savo pačių politines pažiūras, bet ir suprasti, kokios partijos geriausiai galėtų tikti pagal kiekvieno vertybinį profilį. Išsprendę testą rinkėjai pirmiausiai pamato savo ir partijų poziciją politiniame žemėlapyje, o vėliau gali sužinoti, kuris politikas…

  • Studijos - Karjera

    Nors besirenkančių inžinerijos studijas pamažu daugėja, inžinierių vis dar trūks

    Šį rudenį inžinerines studijas Lietuvoje pradėjo daugiau nei 6,5 tūkst. studentų – virš 2 tūkst. universitetuose ir kolegijose bei 4,5 tūkst. profesinėse mokymo įstaigose. Tai 7,2 proc. daugiau nei 2023-aisiais, bet ar to užtenka? Verslo atstovai sako, kad inžinierinių kompetencijų turinčių specialistų trūkumas jaučiamas dar labai stipriai. Aukštasis mokslas – ne dėl savęs, o dėl „prestižo“? Tomas Prūsas, Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės (LINPRA) prezidentas ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas Tomas Prūsas pripažįsta, kad tendencija gera, bet čia pat priduria, jog prieš tai inžineriją besirenkančių jaunuolių skaičius nuosekliai mažėjo bent 15 metų. Negana to, nedžiugina ir Lietuvos demografinė situacija: apskritai gimsta mažiau vaikų, tad studentų skaičiaus augimas yra tik…

  • Studijos - Karjera

    MRU rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė išrinkta Europos reformų universitetų aljanso Rektorių tarybos pirmininke

    Mykolo Romerio universiteto (MRU) rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė išrinkta Europos reformų universitetų aljanso (angl. European Reform University Alliance, ERUA) Rektorių tarybos pirmininke. Aštuonis Europos universitetus jungiančio aljanso misija – padidinti poveikį visuomenei, suvienijus universitetus į stiprų akademinį centrą, kuris kritiškai ir novatoriškai prisideda prie laisvos, teisingesnės ir demokratiškesnės Europos kūrimo. Aljanso narius vienija supratimas, kad norint kurti taikią, teisingą ir tvarią ateitį, būtina pertvarkyti aukštąjį mokslą ir mokslinius tyrimus. Prof. dr. I. Žalėnienė į ERUA Rektorių tarybos pirmininkės pareigas išrinkta rugsėjo 13 d. vykusiame ERUA Rektorių tarybos posėdyje, kuris vyko 735-metį mininčiame Mačeratos universitete Italijoje iškilmingai atidarant naujus akademinius metus. ERUA vicepirmininku išrinktas Mačeratos universiteto rektorius prof. Johnas McCourtas, kalbėdamas…

  • Studijos - Karjera

    „Tvari mokykla 2030“ įsibėgėja: prie iniciatyvos jau prisijungė 48 Lietuvos savivaldybės 

    48–ios iš 60–ies Lietuvos savivaldybių prisijungė prie darbotvarkės „Tvari mokykla 2030“, kurios tikslas – šalies mokyklose sukurti terpę tvarumui skleistis. Siekiama, kad iki 2030 m. visos Lietuvos mokyklos taptų tvarios arba žengtų tvarumo keliu. Lietuvos mokiniai ir jų tėvai šį pavasarį startavusios darbotvarkės „Tvari mokykla 2030“ įgyvendinimą ugdymo įstaigose daugiausiai pajus per infrastruktūros pokyčius ir bendruomenių iniciatyvas. Pradedant nuo mažų pokyčių, žingsnis po žingsnio tikimasi pasiekti pastebimų rezultatų, vertybinės mokinių, mokytojų, visos mokyklos bendruomenės raidos tvarumo link. Į „Tvari mokykla 2030“ projektą įsitraukusių mokyklų aplinka ne tik prisidės prie aplinkos išteklių tausojimo (tvari kelionė į mokyklą, daugiafunkcis patalpų, lauko erdvių panaudojimas, aplinkų žalinimas, universalaus dizaino principai), bet ir bus kuriamas…

  • Studijos - Karjera

    Dr. Marija Griniuk. Kodėl doktorantūros studijų internacionalizacija tokia svarbi

    Sudarant kasmetinį pasaulinį universitetų reitingą „QS World University Rankings“ (QS), aukštojo mokslo institucijos iš viso vertinamos pagal devynis kriterijus: akademinę reputaciją, reputaciją tarp darbdavių, mokslinių darbų citavimo rodiklį, studentams tenkančių universiteto darbuotojų skaičių, užsienio ir vietinių darbuotojų skaičiaus santykį, universiteto tarptautinį tyrimų tinklą, užsienio studentų skaičių, įsidarbinimo, baigus studijas rodiklį ir tvarumą. Net trys kriterijai yra tiesiogiai susiję su internacionalizacija, jei neskaičiuosime mokslinių straipsnių cituojamumo. Šių metų birželio mėnesį buvo paskelbti 2025 metų reitingai. Įdomumo dėlei paminėsiu, kad Vilniaus universiteto (VU), kuris pateko į 439 vietą, su internacionalizacija susiję rodikliai atrodo taip: universiteto tarptautinis tyrimų tinklas – 75,5 taškai iš 100, užsienio ir vietinių darbuotojų skaičiaus santykis padaliniuose – 12,4…

  • Studijos - Karjera

    Antisovietinio pogrindžio dalyvis, Laisvės premijos laureatas Petras Plumpa: Žmogaus gyvybė – dorybių pagrindas

    Pranešimas 2024 m. rugsėjo 6 d. Šiluvoje rengtoje konferencijoje „Visuomenė be dorybių – grėsmė nacionaliniam saugumui: Šiluvos deklaraciją apmąstant”.   2021 m. rugsėjo 12 d. Šiluvoje buvo paskelbta Deklaracija, kuri iš esmės buvo priminimas tų esminių reikalavimų, kurie laisvoje demokratinėje valstybėje sudaro pamatinius asmens ir visuomenės gėrius. Nors Deklaracija išryškino būtinybę gerbti dabartinei Lietuvai – jos fiziniam ir dvasiniam klestėjimui – svarbius dorinius dalykus, tačiau visuomenėje atitinkamos pozityvios reakcijos nebuvo. Tad visai dėsninga, kad, praėjus trejiems metams, šiandieninė Šiluvos konferencija, tarp kitų, iškelia nepaprastai svarbų valstybinės reikšmės klausimą: Ar įmanoma saugi, vidinėms ir išorinėms grėsmėms atspari, laisva visuomenė, kurioje nėra puoselėjamos jos narių dorybės? Šiluvos Deklaracija pirmiausiai ragina gerbti žmogaus gyvybę nuo…