Grožio paslaptys

Aknės gydymas šiandien paprastesnis

Retas kuris gyvenime nebuvo susidūręs su vienokio ar kitokio intensyvumo akne. Tyrimai rodo, kad net 30% visų pasaulio paauglių nuo dvylikos iki aštuoniolikos ar net dvidešimties metų amžiaus susiduria su spuogais.  Labai dažnai aknės gydymas turi būti kompleksiškas,  atsižvelgiant į ligos formą – aknė gali būti lengva, vidutinio sunkumo ir sunkios formos. Apie spuogų formavimosi priežastis, specifiką ir kovos su liga būdus  straipsnelyje ir pakalbėsime.

Spuogas atsiranda, kilus odos riebalinės liaukos plauko folikulo uždegimui. Nusilupęs odos epidermis papuola ant riebalinės liaukos, kur išsiskiriantys riebalai ir nusilupusio epidermio priemaišos sudaro bakterijoms draugišką terpę. Taip vėliau atsiranda pūlinukas. Nieko baisaus, kai ant veido atsiranda vienas kitas toks spuogelis, tačiau sunki aknės forma, dažnai pasireiškianti paauglystėje, sukelia didelį diskomfortą, begalę psichologinių problemų bei palieka randus. Tikrosios aknės priežasties nustatyti neįmanoma. Ligos atsiradimui įtakos turi daugybė procesų, tokių kaip hormoninės pusiausvyros sutrikimai, genetiniai faktoriai, virškinimo sistemos problematika, infekcinės ligos, nusilpęs imunitetąs. Be to, kaip ir daugelį kitų ligų, spuogus išprovokuoja stresinės situacijos, nervinė įtampa. Dažniausiai pagrindine aknės zona tampa žmogaus veidas, labai dažnai – nugarai, kai kuriais atvejais – kojos, sėdmenys, krūtinė. Paauglystėje atsiradusi aknė paprastai paaiškinama hormoninės sistemos kaita, suaugusiųjų vyrų aknę paprastai sukelia netinkama kosmetika, mechaninis dirginimas skutimosi metu. Aknė, kuri puola vyresnes nei 25 m. amžiaus moteris, dažnai siejama su kontraceptinių priemonių nutraukimu, endokrininės sistemos disbalansu. Sergant bet kokio intensyvumo akne, svarbu, kad būtų taikomas kompleksiškas aknės gydymas ir taip išvengiama matomų vizualių ligos pasėkmių – randų.

Spuogams gydyti nuo senų laikų buvo taikomi įvairiausi homeopatinaii metodai. Šiandien juos papildė įvairiausios veido valymo procedūros, lazeriniai ir rūgštiniai gydymai. Sergant sudėtinga forma skiriami antibiotikai, kontraceotinės priemonės,  retinoidai ir įvairūs vitamino kompleksai. Gydytojai kosmetologai padeda išsirinkti geriausius kosmetinio gydymo variantus. Aknės gydymas tampa daug lengvesnis, jei pacientas laikosi asmens higienos, atidžiai stebi savo odos reakciją į naudojamas priemones, taip pat stiprina ir gaivina savo organizmą iš vidaus – geria daug skysčių, valgo daug vaisių ir daržovių, riboja cukraus, nesveikų angliavandenių ir riebių pieno produktų suvartojimą. Šiandien aknė – įveikiama, svarbu gydyti odą tiek iš išorės, tiek iš vidaus.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

  • nesakysiu123

    Acne yra pati nemaloniausia liga daugeliui jauno amžiaus žmonių. Manau, kad norint jos išvengti, reikėtų tinkamai valyti veido odą, sveikai maitintis, gerti daug vandens ir jokiais būdais nemaskuoti spuogų ne kokybiška kosmetika.

Parašykite komentarą